Człowiek zużywa dziś na wszystko mniej czasu i więcej pieniędzy, i właśnie to nazywa się u nas postępem.

Pieniądz jest wart tyle, ile warta jest ręka, która go trzyma.

Zdolność kredytowa - w jaki sposób ją poprawić?

stopa procentowa

Gdy staramy się o pożyczkę w banku zostajemy poddani ocenie. Bank ocenia naszą zdolność kredytową, czyli nasze finansowe możliwości spłaty zaciąganego kredytu. Jeśli w ocenie banku nasza zdolność kredytowa jest niewystarczająca to bank obniży kwotę kredytu jaką nam udzieli albo całkowicie odrzuci nasz wniosek. Jeśli planujemy w niedalekiej przyszłości zaciągnąć większy kredyt, przykładowo na budowę domu jednorodzinnego to powinniśmy już dzisiaj polepszyć własną zdolność kredytową.

Oczywiście nie jest to proste zadanie, gdyż nasza zdolność kredytowa jest zależna przede wszystkim od wielkości naszej pensji, a niestety tylko nieliczni mogą liczyć na podwyżki w pracy. Jednak zdolność kredytowa jest także zależna od innych czynników, na które mamy wpływ. Niezwykle istotna jest historia kredytowa, czyli to czy terminowo spłacaliśmy wcześniej zaciągnięte pożyczki. Jeśli chcemy wypaść dobrze przed bankiem to nie możemy dopuścić do żadnych opóźnień w spłacie rat pożyczek. Jeśli wcześniej nie korzystaliśmy z kredytów to opłaca się wziąć nawet niewielki kredyt na dłuższy czas, żeby stworzyć sobie dobrą historię kredytową.

stopa procentowa

Gdy jednak brakuje Ci czasu na polepszenie swojej zdolności kredytowej to warto zainteresować się pożyczką Soho, która nie wymaga zdolności kredytowej. Więcej informacji na temat tej pożyczki znajdziesz na stronie: soho credit opinie.

Swoje szanse na kredyt jesteśmy w stanie także poprawić poprzez założenie konta osobistego w banku, w którym chcemy starać się o kredyt. Jednak taki rachunek powinien być aktywny, czyli powinny na niego wpływać nasze wszystkie dochody.

Jeśli będziemy stosować się do tych rad to możemy znacząco zwiększyć nasze szanse na otrzymanie kredytu.